Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.

- Janusz Korczak

Indywidualna Stymulacja Słuchu IAS

Metoda IAS, czyli indywidualna stymulacja słuchu, skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych cierpiących miedzy innym na zaburzenia przetwarzania słuchowego, zaburzenia koncentracji, opóźnienia mowy, kłopoty z czytaniem i pisaniem. Metoda Johansena IAS daje również świetne efekty w przypadku chorych na autyzm, po udarach, u osób z niedosłuchem i nadwrażliwością uszną. Pozwala ona na indywidualizację programu dla każdego pacjenta, w zakresie częstotliwości, półkulowej stymulacji oraz muzyki. Specjalnie skomponowana muzyka, nagrana jest na płyty CD w sposób, który pozwala na stymulacje każdego ucha z osobna. Jej słuchanie pozytywnie wpływa również na przetwarzanie bodźców słuchowych oraz rozumienie mowy.

Diagnoza w Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena opiera się na badaniu audiometrii tonalnej oraz na teście dychotycznym - są to istotne aspekty, które wpływają między innymi na zdolność uczenia się prawidłowego odbierania bodźców słuchowych, które docierają do dziecka.

Terapia ta jest prosta - polega na codziennym dziesięciominutowym słuchaniu przez dziecko indywidualnie filtrowanej muzyki instrumentalnej, która nagrywana jest na płyty CD. Pozwala to na odbywanie terapii w domu i kontrole jej efektów co około 6 tygodni. Terapia trwa zazwyczaj około 10 - 16 miesięcy. Jej pozytywne efekty, które często są odnotowywane sprawiają, że jest coraz częściej wykorzystywana w leczeniu. Jako metoda prosta i nieuciążliwa dla dzieci, jest przez nie akceptowana co znacznie ułatwia terapię przetwarzania bodźców słuchowych. Nieinwazyjna, atrakcyjna dla dziecka oraz skuteczna, taka jest właśnie metoda Johansena IAS. Zapraszamy do skorzystania z tej nowoczesnej możliwości pomocy oraz kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Cena diagnozy:

  • Do programu standardowego (jeśli dziecko nie jest w stanie się skoncentrować lub nie utrzymuje kontaktu) - 120 zł
  • Do indywidualnego (pełne badanie) - 220 zł

Badania kontrolne (co 6 do 10 tygodni) – 100 zł / nie pełna próba kontrolna 60 zł.
Cena płyty CD z programem terapeutycznym - 120-160 zł.

© All rights reserved | © Wszelkie prawa zastrzeżone

Materiały i zdjęcia umieszczone na stronie chronione są prawem autorskim